Словаччина хоче полегшити оформлення малого прикордонного руху

Словаччина хоче полегшити оформлення малого прикордонного руху

Сьогодні, 15 травня, українська та словацька делегації провели Дні добросусідства. Так, в пункті пропуску «Убля-Малий Березний» відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю Закарпатської обласної ради та адміністрації з Кошицьким самоврядним краєм.

Крім того, українські делегати підписали програму спільних дій із Пряшівським самоврядним краєм. Цього разу зустріч відбулась на словацькій стороні, без особливих помпезностей. Керманичі зосередились над реальними проблемами: залученням інвестицій та спрощенням візового режиму, звісно у міру своїх повноважень.

Так голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко запевнив, що зі словацькими колегами працюватимуть над розширенням малого прикордонного руху з 50-и до 100 кілометрів. «Кожного року Дні добросусідства проходили як фестиваль. Цього року ми домовились із словацькими друзями, що через ситуацію в Україні такого робити не будемо, а націлимо на реальній допомозі Закарпатцям. Ми домовились, що узгодимо план конкретних заходів, конкретних дій, що допоможуть і нам, і словакам. І таку угоду ми сьогодні підписали. Ми вже працюємо над отриманням спільних грантів від Євросоюзу», – розказав голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.

«Наскільки я розумію, такої угоди ще ніхто не підписував. Це безпрецедентно для України та Закарпаття. Ми розширимо роботу у культурній, соціальній та економічній сфері. Ми будемо активно співпрацювати, як із Чеськими та Угорськими колегами», – розповів журналістам голова Закарпатської ОДА Василь Губаль.

Зі словацького боку угоду підписали голова Пряшівського самоврядного краю Петер Худік та голова Кошицького самоврядного краю Зденко Требуля. Вони запевнили – готові усіма силами допомагати Україні в євро інтеграційних процесах. Словаччина готова поділитися досвідом, як стати повноцінним членом Євросоюзу.

Крім того, керівники Пряшівського та Кошицького країв разом із закарпатськими очільниками домовились наступного разу зустрітись у Хусті, де будуть і представники Пардубіцького краю (Чеська Республіка), котрі профінансували реконструкцію дитячого садка. Це може стати новим щабелем тристоронніх міжнародних стосунків у центрі із Закарпаттям.

GalagovTV

15.05.2015

1 коментар

18.05.2015 10:10
Зробіть краще пересічки для людей не кожен 5 тий день, а хоча б кожен 10 тий
Ми в Контакті