Дерев"яні скульптури стануть окрасою Великого Березного (відеорепортаж,фото)

Дерев"яні скульптури стануть окрасою Великого Березного (відеорепортаж,фото)

Кожного дня впродовж місяця березняни із захопленням спостерігають за створенням дерев’яної скульптури на центральній вулиці селища. Думають-гадають, що ж це за умілець так вправно і легко працює, і чия постать буде увіковічена у дереві у нашому райцентрі?..

Знайомимося.. Андрій Пузакулич – художник, різьбяр, майстер високого рангу із сусіднього райцентру Перечина. Член незалежної спілки художників імені Антона Кашшая. Приймає активну участь у місцевих, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках. З 2009 року у м.Києві у арт-салоні "Галерея Гамма"експонуютьсяйого авторські твори, яких у нього нараховується уже біля 300 робіт. Створює високохудожні дерев’яні скульптури на різну тематику Його роботи є у приватних колекціях Росії, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, США, Угорщини та України. http://artkarpat.com/perechin/andriy-puzakulich/

«Скульптура із дерева,- розповідає різьбяр,- вважається одним із найскладніших видів образотворчого мистецтва. Майстер, який працює із деревом, повинен не тільки досконало володіти технікою різьби, заздалегідь уявляти собі найбільш вигідні зорові перспективи свого творіння, а й мати знання у суміжних областях, безпосередньо не пов’язаних з роботою творця.Адже дерево розбухає від надлишку атмосферної вологи, жолобиться в сухому приміщенні, темніє і розтріскується на сонці. Один невірний дотик різця загрожує появою відколу, а це може безповоротно згубити майбутній витвір.»

«Дерев’яні скульптури є актуальними у всі часи, - веде далі розмову майстер. - Ідея створення у Великому Березному дерев’яних скульптур належить селищному голові Богдану Кирлику, який і запропонував мені співпрацю. За задумом до початку осені має бути виконано 4 монументальні скульптури. Зараз закінчую роботу над постаттю Верховинця. Згодом до нього приєднається і Верховинка. А ще дві скульптури планується виконати на релігійну тематику. Усі фігури покриються спеціальними матеріалами і вони виглядатимуть ще більш презентабельно, милуватимуть око березнян багато років.»

Андрій Пузакулич зауважив, що подібних скульптур немає ні в одному із райцентрів Закарпатської області. Унікальні дерев’яні фігури стануть окрасою і гордістю Великого Березного і сподівається будуть пов'язані з історією нашого селища.

Великоберезнянці не приховують того, що захоплені вмілою роботою

майстра. Постать Верховинця, увіковічена Андрієм Пузакуличем – справжній витвір мистецтва, майстерно витесаний різцем скульптора, створений за допомогою важкої праці.            Тетяна Гопко

03.06.2015

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті