Мандрівник із Чехії приїхав на Березнянщину і потрапив у минуле

Мандрівник із Чехії приїхав на Березнянщину і потрапив у минуле

Звичайний суботній день.На АЗС у Великому Березному заїхав на дозаправку мотоцикл на іноземних номерах із незнайомцем-мандрівником. Завели з ним розмову,познайомилися.Мандівник вивився надзвичайним співрозмовником, хоча і спілкувався чеською мовою.

Мартін Санда родом із Чехії.Йому 22 роки,живе у маленькому містечку Горні Церекев.Він успішно закінчив бізнес-академію,навчався в університеті. Та основним у його житті є прагнення до свободи,нових вражень і відкриттів,бажання подорожувати і захоплення мотоциклами.

Мандрівник демонструє свій транспорт: «Мотоцикл Jawa 50 Pioner(модель 21),1974 року випуску.Це один із найпопулярніших та затребуваних мотоциклів у Чехії у 70-80 рр.Він перейшов мені у спадок.У мене кілька мотоциклів, та цей є улюбленим.Це модель, яка здатна витримати тривалі поїздки,як для новачків ,так і для профі, та дозволяє отримати власнику неперевершені відчуття під час їзди».

Мартін Санда вирушив у свою першу подорож на цьому мотоциклі 4 роки тому. Розповідає : «У житті кожної людини настає момент,коли вона розуміє,що їй необхідно по-новому поглянути на світ. За кермом мотоцикла почуваю себе неймовірно: вдихаю повітря на повні груди, відчуваю тепло сонячних променів,радію сходу сонця і проводжаю його захід,милуюся горами і низинами,посміхаюся людям».За 4 роки мандрівник проїхав більше 30 тисяч кілометрів.

У 2014 році він здійснив незабутню мотоподорож за маршрутом : Чехія-Австрія-Італія-Франція-Андорра-Іспанія-Португалія.За 2 місяці проїхав 11 тисяч кілометрів .Щодня долав 200-250 км доріг.На зворотньому шляху Мартін відвідав Швейцарію та Німеччину.Мандрівник веде онлайн-журнал подорожіhttp://www.nafichtlovi.cz/Cestopisy-a3_0.htm, де описує кожен свій день,кожну країну,місто,де побував,нотує найбільш цікаві моменти,описує пригоди,ділиться фото. Мартін нічого нікому не доводить,не намагається поставити якийсь світовий рекорд.Під час своїх подорожей він живе враженнями,він отримує неймовірне задоволення від оточуючого світу.

05 липня у неділю він вирушив у цьогорічну заплановану мотоподорож. «Який маршрут ви обрали?»- запитуємо. «Стартував із Чехії,місто Іглава,а далі Словакія, Україна,Румунія,Болгарія і Туреччина. Що далі? Не знаю.Можливу там трохи відпочину і огляну країну.Можливо ще поїду до Грузії.Планував побувати у Росії, та не маю візи.Я ніколи не знаю, що мене чекає завтра. Чим менше я знаю про країну,до якої їду,тим більше пригод і нових вражень на мене чекає.» Скільки триватиме подорож, Мартін теж конкретно не визначає.На цьогорічну мандрівку має два місяці відпустки. Можливо повернеться через місяць, можливо через 7-8 тижнів.

Із Словакії Мартін приїхав до України у п»ятницю 10 липня. Успішно пройшов митний пост «Убля- Малий Березний» і продовжив мандрівку. Намалював собі маршрут Україною та вирішив побувати обов’язково у Ужанському національному природному парку. По наших гірських дорогах він доїхав до с.Люта ,де і заночував на лоні природи. Які ж враження від Березнянщини? Мандрівник захоплено розповідає : « Мені дуже сподобалася Україна. Та здивований дуже. Я ніби потрапив у минуле:маленькі дерев’яні хатки при землі у селах,велика кількість радянських «Жигулів», розбиті дороги і т.д. Та я вражений незайманою чистою красою вашої природи,горами.Дуже сподобалося відношення ваших людей: вони привітні,щирі,завжди готові порадити і допомогти».

Мартін ще довго розмовляв із місцевими ,хлопці подарували йому карту доріг Закарпаття і України, порадили куди і як краще їхати.

«Життя прекрасне,доки є можливість подорожувати»,-стверджує мандрівник із Чехії.І ми з ним погоджуємося.

Щасливої дороги тобі, Мартіне Санда !

Тетяна Гопко для БерезнийОНЛАЙН

11.07.2015

1 коментар

13.07.2015 13:48
ось так описує сам мандрівник на своїй сторінці у фейсбук
www.facebook.com/nafichtlovidosveta
Na Fichtlovi do světa
Není lepšího pocitu, než sednout na Jawu 50 a dojet někam hodně daleko…

Plany jsou od toho, aby se neusále měnily. Místo snadné cesty přes Maďarsko volím o poznání náročnější trasu — Ukrajina. V dobré víře, že jedu po hlavní si nevšímám stálese zhoršující silnice. Díry se zvětšují, je jich víc a víc. Asfalt mizí, nahrazuje ho šotolina a hluboké koleje. Když se ze země začaly zvedat kořeny, první brody a bahno, pojal jsem podezření, že jedu špatně. Měv ma paměti heslo náčelníka žlutých Trabanů «Hlavně se z toho neposrat» nedbám rad místních, že nemůžu projet, a pokračuji dál. Následujícich několik km jsem fichtla víc tlačil, než na něm jel, do prudkých bahnitých krpálů. To musím nejak projet. Leč po nekolika hodinách těžký dřiny padám únavou. Dávám chvíli oddych a jdu se podivat kam to vlastne jedu/jdu — kamsi vysoko do hor, kde fichtl fakt nemá šanci, co si budu nalhávat. Je tu nadherná krajina, ale na jisté trasy by to přecijen chtělo pořádný enduro grin emoticon
Lidi, prďte na mořské destinace a pojeďte na Ukrajinu. Je tu krásně, fajn lidi, nízké ceny, jen ty silnice jsou hrůza.
Ve měste Velkyj Berjeznyj jsem vyvolal celkem rozruch a dostal se do místního deníku: bereznyj.com.ua/…/263-mandr-vnyk-z-cheh-pry-hav-na-b…
Teď sedim u kávy v Chustu a doufám že se dnes posunu do Rumunska, mám celkem zpoždění.
Ми в Контакті