Підсумки проведення ЗНО на Закарпатті: що і як здавали закарпатські школярі

Підсумки проведення ЗНО на Закарпатті: що і як здавали закарпатські школярі

24 червня в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, на якій Громадянська мережа ОПОРА оприлюднила підсумки спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання.
Про результати громадського спостереження та підсумки проведення ЗНО у Закарпатській області присутнім представникам ЗМІ розповіли Святослав Бабіля (координатор громадського спостереження за ЗНО громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області) та Олеся Греба(головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної і середньої, інклюзивної та позашкільної освіти Департаменту освіти та науки Закарпатської ОДА).

Мережа ОПОРА спостерігала за проведенням ЗНО з шести предметів: українська мова та література (основна та додаткова сесії), математика (основна та додаткова сесії), історія України (основна та додаткова сесії), англійська мова, фізика та хімія. Громадське спостереження охоплює усі 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Цьогоріч на Закарпатті за зовнішнім незалежним оцінюванням дивились 25 спостерігачів ОПОРИ. Загалом ситуація була спокійна, за винятком випадку замінування ужгородської школи №19. Було виявлено 3 ключові проблеми:
- Анонімний дзвінок про замінування. 14 червня абітурієнти, які мали складали ЗНО у цій школі таки написали тести на додатковій сесії.
- Другою негативною особливістю є відмова від металодетекторів – перевірки абітурієнтів у аудиторіях на наявність заборонених предметів, через які, зокрема на ЗНО з історії України, деякі абітурієнти були позбавлені права продовжувати роботу.
- Виявлення працівниками ОПОРИ сторонніх предметів-шппаргалок.
Повідомили, що персонал пункту тестування роботу виконує якісно. На відміну від минулих років, жодного разу не було виявлено спробу винесення зошита за межі аудиторії.

В області цього року здавали ЗНО з 12 предметів. Реєстрація тривала з 1 лютого до 4 березня. Учасники мали змогу писати тести з 4-х предметів.
Основна сесія ЗНО тривала в період із 5 травня до 14 червня. У Закарпатській області найбільший попит здачі абітурієнтами ЗНО мали предмети: українська мова та література, історія України, математика, англійська мова та географія.

Середній відсоток явки абітурієнтів склав 94, 5%, найбільше з української мови та літератури (97,2%), найменше – з російської (71,4%). Кількість вилучень заборонених предметів, таких як навушники, флешки, телефони: на історії України (8), математиці (3), біології (1), географії (2). Вилучень паперових «підказок» – не було. Всього на додаткову сесію було зареєстровано 125 осіб, з яких 111 з'явилося.

Основні результати соціологічного дослідження ОПОРИ торкнулися й питань про ставлення абітурієнтів до зовнішнього оцінювання: чи використовували репетиторів, чи довіряють ЗНО тощо. Позитивними були відповіді 90% учасників, які довіряють системі незалежного оцінювання, 70% абітурієнтів вважають, що знань зі школи достатньо для успішного складання ЗНО, 37% майбутніх студентів використовували репетиторів. За останній рік абітурієнти витрачали більше тисячі гривень щомісяця. 26% вступників хотіли б повернутися до старої системи іспитів.

Основною рекомендацією ОПОРИ є потреба у перевірці рекреаційних зон проведення ЗНО, використання металодетектори при кожному ЗНО – робить абітурієнтів дисциплінованими. Загалом є доцільність говорити про успішні результати здачі.

Громадське спостереження за ЗНО відбувається в рамках Альянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance).

Джерело:http://tyachivnews.in.ua/novini/zakarpattya/8522-pdsumki-provedennya-zno-na-zakarpatt-scho-yak-zdavali-zakarpatsk-shkolyar.html

27.06.2016

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті