На основі унікальної кузні «Гамора» створять філію краєзнавчого музею

На основі унікальної кузні «Гамора» створять філію краєзнавчого музею

У Лисичові (Іршавський район) тривають роботи з будівництва берегоукріплень р.Лисичанка. У березні цього року Геннадій Москаль у ході робочої поїздки на Іршавщину доручив водникам Закарпаття вирішити проблему з гірською річкою, яка змінила русло, почала підмивати дорогу й підбиратися до житлових будинків місцевих селян. І особисто ініціював виділення коштів для невідкладних робіт. На сьогодні проблема, за яку ніхто не брався в Лисичові роками, майже вирішена – в трьох місцях на берегах річки побудовані габіони, роботи з берегоукріплень тривають і далі.

Після огляду Лисичанки голова ОДА взяв участь у відомому фестивалі «Гамора», який щороку проводиться в Лисичові в кінці червня. І запропонував, як вирішити проблему з фінансуванням відомої кузні, відкритої ще у 18 столітті.
– «Гамора» – єдина діюча водяна кузня в Україні і дуже привабливий туристичний об'єкт, який має статус історичної пам'ятки, – відзначив Г.Москаль. – Однак вона давно потребує відновлення, а силами сільської ради це зробити неможливо. Тому ми розглянемо питання про створення на основі «Гамори» філії обласного краєзнавчого музею й включимо її у фінансування з обласного бюджету. Кузня може стати осередком ковальського мистецтва не тільки Закарпаття, а й усієї України. Це дійсно унікальний туристичний та історичний об'єкт, потенціал якого поки що використовується далеко не на повну силу.

Джерело: http://zak-kor.net/susplstvo/20168-na-osnov-unkaln...На основі унікальної кузні «Гамора» створять філію краєзнавчого музею

На основі унікальної кузні «Гамора» створять філію краєзнавчого музею
27.06.2016

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті