Віталію Слободському присвоєно почесне звання "Заслужений художник України"

Віталію Слободському присвоєно почесне звання "Заслужений художник України"

За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність з нагоди професійного свята , Президент України Петро Порошенко нагородив працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Відзначено та нагороджено митців із Закарпаття,серед яких і член Національної спілки художників України Віталій Слободський http://slobodskyart.narod.ru/simple.html

Указом Президента України №495/2016 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва " від 09 листопада 2016 р. СЛОБОДСЬКОМУ Віталію Васильовичу - художникові-живописцю, члену творчого об'єднання професійних художників Закарпаття присвоєно почесне звання "Заслужений художник України".

Довідково :

Народився :17.05.1949

Місце народження: смт.Великий Березний Закарпатської обл.

Біографія. Працює в техніці станкового масляного живопису.
член спілки професійних художників Закарпаття.
У 12 років учень студії юних художників Ужгородського палацу піонерів під керівництвом Золтана Баконія.Студент Одеського педагогічного інституту ім. Ушинського художньо-графічний факультет 1966-1971 рр.
Дипломна робота „Оновлення землі" увійшла в знаменитий триптих „Ніхто не забутий ніщо не забуте". У 1972 Переможець обласного фестивалю самодіяльного мистецтва.В 1972 році оргкомітет Українського республіканського фестивалю самодіяльного мистецтва нагороджує другий твір автора до триптиху „Прокляття" –найвищою нагородою – золотою медаллю і дипломом першого ступеня.
1973 році автор пише дві роботи, що були неоднозначно сприйняті радянськими мистецтвознавцями.Ці роботи, і особливо перша -„Бабин Яр" та „Танець смерті", своїми назвами протирічили тогочасним поглядам радянських ідеологів,які вважали трагедією Бабиного Яру надуманою і неіснуючою. Дані роботи вплинули на сприйняття радянською системою талановитого , але ідеологічно не заангажованого митця ,що вилилось у небажанні керівництва Закарпатської обласної спілки художників України прийняти його у свої лави. Подібне рішення позбавило можливості брати участь у престижних виставках .Та автор з подвійною силою працює і в кінці кінців прориває опір влади і вже в 1976 році представляє Закарпаття, як переможець обласної виставки самодіяльного образотворчого мистецтва, на республіканській виставці в м. Київ. 1980 рік -учасник Х-го зльоту творчої молоді Закарпаття.У 1977 році - учасник ІІ обласної виставки самодіяльної художньої творчості вчителів Закарпаття.
1980 рік - автор отримує диплом першого ступеня на Другій обласній виставці самодіяльних художників.
З 1996 по 1998 за меценатської підтримки Bartko Ladislava працює в місті Кошице Словацької республіки.Усі роботи були викуплені в приватні колекції Угорщини, Чехії, Німеччини, Словаччини. У цей період автор проводить творчу поїздку у Високі Татри ,після чого народжується цикл робіт „Високі Татри – погляд зсередини". З 2001 року - член Спілки професійних художників Закарпаття.
Роботи автора експонувалися в Росії, Індії, Кубі, Угорщині, Канаді.Перебувають в приватних колекціях України, Словаччини, Росії, Угорщини, Чехії, Німеччини, Великої Британії, Польщі.

Джерело: http://biblioteka.uz.ua/painters/show_avtor.php?id...


20.11.2016

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті