Свято Івана Купала пройшло цікаво, весело і повчально ( фото)

Свято Івана Купала  пройшло цікаво, весело і повчально ( фото)

Цікаво і пізнавально провели для дітей,користувачів дитячої бібліотеки свято Івана Купала у райцентрі.

Усі охочі змогли долучитися до давніх купальських звичаїв та обрядів, забав – плетіння і запускання вінків із квітів та різнотрав′я , стрибків через вогнище .

Працівники Великоберезнянської дитячої бібліотеки підготували надзвичайно змістовну програму,народознавчі посиденьки «Чарівне свято Івана Купала».

Розпочалося святкування у центральній дитячій бібліотеці народознавчою годиною "Витоки та історія святкування Івана Купала". Присутні дізналися звідки походить назва Івана Купала, кому присвячували цей день, коли його святкували на Русі і з приходом християнства.. Діти ознайомилися із традиційними купальськими обрядами та звичаями, із захопленням слухали розповіді про те, що особливою цінністю вважається зустріти в ніч на Івана Купала цвіт папороті, який розпускається усього на кілька хвилин, а потім зникає.

Свято продовжилося на березі річки Уж .

Дівчата взяли участь у майстер-класі "Квіти збираємо у вінок вплітаємо". Вінки плели за особливою технологією, що включає в себе 12 видів рослин.

Свято, що має давні традиції, не обійшлося без спускання вінків річкою. Стрімкий Уж прикрасили віночки, які дівчата зробили власноруч.По тому, як поведе себе вінок на воді, визначали своє майбутнє дівоче щастя.

Іванів день багатий традиціями, ритуалами та обрядами.

Незважаючи на специфічність деяких звичаїв, багато традицій дійшли і до наших днів. Вважалося, що якщо перестрибнути через багаття в день Івана Купала – весь рік будуть тебе будуть супроводжувати везіння і щастя. Ця традиція збереглася і понині в деяких селах.

Цікаво пройшли книжкові гадалки «Почитаємо, пограємо, погадаємо».

Усі учасники і гості свята провели чудовий день, торкнулися ще раз наших давніх звичаїв та обрядів. Діти щиро дякували працівникам дитячої бібліотеки за гарне свято у дружньому колі.

Тетяна Гопко


10.07.2017

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті