Що змінює новий Закон про Донбас?

Що змінює новий Закон про Донбас?

18 січня п.р. Верховна Рада України ухвалила законопроект про особливості державної політики для забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№ 7163). За це рішення проголосували 280 народних депутатів. Ухваливши закон про деокупацію Донбасу ВРУ визнала Росію державою-агресором, території окремих районів Донбасу – тимчасово окупованими, а незаконні структури, які там керують, – російською окупаційною адміністрацією. Також на РФ покладена відповідальність за моральну і матеріальну шкоду, завдану Україні та її громадянам. Водночас тепер ключова роль у відсічі російській агресії переходить до Збройних сил і до Президента.

Законом передбачено, що особи, які брали участь у збройній агресії чи окупаційній адміністрації РФ, повинні нести кримінальну відповідальність. За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях. Разом із тим, держава визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території – свідоцтва про народження і смерть.

Окрім того, українські парламентарі не визнали «Донецьку народну республіку» і «Луганську народну республіку» «терористичними організаціями» (за цю поправку назбиралось лише 76 голосів). На думку політичних експертів, маріонеток Росії «ДНР/ЛНР» дійсно визначати зараз терористами не можна, адже це дозволяє Росії уникнути статусу агресора і сторони конфлікту.

Збільшення повноважень армії. Чи не найголовніша зміна, передбачена цим законом, – це новий статус ведення військових дій на сході України. Зокрема, тепер усе буде підпорядковуватися військовому відомству на чолі з верховним головнокомандувачем. Буде сформований Об'єднаний штаб і буде командувач цього штабу, який діятиме у відповідності з визначеними у Законі повноваженнями. Цей момент дуже важливий. Він опирається на 51-шу статтю Статуту ООН, яка визначає право держав на самооборону». Таким чином, українська армія отримує більше повноважень.

01.02.2018

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті