На Явірник - до бронзового туриста (фото)

На Явірник - до бронзового туриста (фото)

Прямуючи до туристичного притулку або до Янка на Явірник, кожен із нас робить десятки-сотні фото.Сюжети у всіх традиційні: оце фото у Янка ( обов"язково!) - це ж традиція, оце новий притулок - відреставрований, і біля цього дерева треба зробити світлину...

А віднедавна споглядатимемо світлини біля бронзового туриста, який оселився у туристичному притулку на Яворнику.Автор міні-скульптури — художник,скульптор Михайло Колодко з Ужгорода,лауреат обласної премії імені Й. Бокшая та А. Ерделі (2007).Митець відомий багатьом як творець серії міні-скульптурок, які за короткий час стали однією з туристичних родзинок Ужгорода.

Зі слів М.Колодка, робоча назва цього проекту була «На допомогу екскурсоводу». «В цікавій історії краю відчувається нестача візуальних образів, які, до того ж, із кожним роком зникають, – розповідає Михайло. – Задача, яку я перед собою поставив, звучала так: в невеликому оригінальному форматі в несподіваних місцях зупинити глядача і сфокусувати його увагу на якійсь цікавій сторінці в історії краю. Бронза як матеріал у цьому проекті підійшла ідеально – велика кількість маленьких деталей збагачують скульптуру і роблять її «розповідною», що допомагає екскурсоводу. Незважаючи на формат, який об'єднує всі міні-скульптурки, кожна є окремим проектом , а відтак і живе окремим життям».

Ідея створення скульптури на Яворнику виникла у митця на основі реальних спостережень за людьми, які після важкого підйому на гору втомлені вдивлялись у красу Карпатських гір. Завдяки плідній співпраці представників ГО "Туристичне товариство "Карпатські стежки" та скульптора М.Колодка ідею вдалося втілити у життя .

Бронзовий турист став не тільки унікальною родзинкою туристичного притулку на Яворнику, але і завдяки розташуванню (більше 1000 м)-- найвищою міні-скульптуркою в Україні.

За задумом, особливу увагу привертатиме ніс туриста, який при терті буде яскраво відблискувати на сонці і слугуватиме маяком для втомлених мандрівників.

Отож , не забувайте вітатися на Яворнику із бронзовим міні-туристом , традиційно потерти йому носа і загадати бажання!

Світлина від Юрія Васильовича.

Тетяна Гопко

(За матеріалами рershij.com.ua.)


23.04.2018

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті