На конкурсі «Словацький бетлегем-2018» гімназисти отримали призове місце (фото)

На конкурсі «Словацький бетлегем-2018» гімназисти отримали призове місце (фото)

15 грудня в м.Ужгород відбулося традиційне свято «Словацький бетлегем», яке 21 рік поспіль організовує культурно-освітня організація «Матіца Словенска» (голова –Йосип Гайніш).

У рамках свята проводиться конкурс за трьома номінаціями – «Кращий словацький бетлегем», «Кращий колектив словацьких колядників» і «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові».

Постійними учасниками і неодноразовими призерами конкурсу є учні Великоберезнянської гімназії,які вивчають словацьку мову факультативно.Упродовж багатьох років цей курс веде незмінно вчитель –словесник Лідія Юрик.

Цьогоріч дитячий колектив гімназистів «Гвєздічка» представив на розсуд журі та глядачів театралізоване різдвяне дійство «Майстерня у піднебессі» (керівник-Лідія Юрик).

Милі та світлі ангелики-умільці перенесли присутніх у таємничу небесну майстерню,де вони готують напередодні різдвяних свят дарунки дітям. Майстерня ангелів-це місце радості і добра,тут здійснюються мрії. Небесні помічники із задоволенням майструють для малят та чекають приходу Ісуса.

Надзвичайно душевно і ніжно звучить у їх виконанні традиційна колядка «Тиха ніч».

Радісно зустрічають ангелики Ісуса , співають йому пісень і запрошують до танцю.

Театралізована постановка колективу «Гвєздічка» була першою у конкурсній програмі свята.У залі поступово запанувала атмосфера духовності та Різдва. Наші ангелочки подарували присутнім святковий настрій і відчуття дива.

Загалом у конкурсній програмі свята взяли участь більше 10 колективів.

Журі конкурсу підвело підсумки та визначило переможців і дипломантів . Під час оцінювання члени журі звертали увагу на рівень виконавської майстерності, оригінальність творчих виступів,декламаторські здібності,використання засобів музичної майстерності, сценічний одяг і вокально-хорове мистецтво.

За підсумками конкурсу у номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові» друге місце посів дитячий колектив «Гвєздічка» Великоберезнянської гімназії (керівник-Лідія Юрик). Учасники нагороджені дипломом культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Україні і солодкими подарунками.

З успішним виступом усіх переможців привітав голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні Йосип Гайніш.На закінчення,традиційно,присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч" Ф.Грубера.

Щира вдячність вчительці словацької мови Лідії Юрик від батьків та учнів II-A класу гімназії за вчительський талант, творчий пошук,справжній професіоналізм, розуміння та наполегливу працю.

Тетяна Гопко,фото автора
15.12.2018

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті