Ладані Владислав:"Переконаний, що мій досвід, знання і бажання працювати принесуть користь громаді"

Ладані Владислав:"Переконаний, що мій досвід, знання і бажання працювати принесуть користь громаді"

22 грудня - перші вибори у новоутвореній Великоберезнянській ОТГ.

БерезнийОНЛАЙН розпочинає знайомити читачів із кандидатами на посаду селищного голови Великоберезнянської ОТГ.

Першим виявив бажання поспілкуватися і ознайомити детальніше виборців із своєю передвиборчою програмою Ладані Владислав Олександрович.

Довідка: Ладані Владислав Олександрович,30.08.1990, освіта вища, безпартійний,

місце роботи – Великоберезнянська РДА,начальник відділу освіти,

Місце проживання – смт.Великий Березний вул.В.Наливайка,14;

суб′єкт висування – політична партія «Слуга народу».

- Владиславе Олександровичу, почнемо з того, чому Ви вирішили балотуватися на посаду голови новоутвореної Великоберезнянської ОТГ?

…Це моє свідоме та виважене рішення.

Все життя пов'язане з рідним селищем! Тут я народився, вчився, працюю! Своє майбутнє із родиною прагну будувати тут! Знаю, що наше селище має всі умови для розвитку та процвітання. Маю досвід роботи, добре знаю стан справ у селищі, проблеми його жителів, які багато років не вирішуються. Знаю чому це так і маю бачення, що з цим робити. Прагну працювати на досягнення конкретних результатів для розвитку та модернізації нашого селища.

Хочу, щоб ми разом з Вами збудували успішну громаду, про яку вже давно мріємо!

- На цьому тижні Ви опублікували свою передвиборчу програму. Як Ви плануєте її втілювати в життя?

Вважаю, що саме з програми починається будь-який серйозний виборчий процес. Якщо узагальнити, то програма складається з двох умовних блоків: стратегічні напрямки роботи та конкретні завдання, які необхідно вирішувати в першу чергу. І основне – буду дотримуватися принципів прозорості всіх дій, залучати громаду до обговорення та вирішення всіх нагальних питань ОТГ.

- Спроможність громади залежить від організаційної структури.У разі перемоги Вам треба буде сформувати команду,з якою будете працювати пліч-о-пліч на посаді голови. Якою її бачите? Це буде команда однодумців чи професіоналів?

Моя команда − це люди, які активно і професійно працюють на результат. Щодо організаційної структури, скажу , що це буде невеликий професійний штат працівників ОТГ. Якщо у сусідніх ОТГ, це 65-75 людей, то моя пропозиція − 25-30 осіб, призначених на конкурсній основі та за контрактом. Це, вважаю, дасть нам можливість спільно ефективніше працювати і спрямовувати кошти не тільки на заробітну плату та утримання апарату, а й на розвиток громади.

- Одне з найважливіших питань, від якого залежить подальший розвиток громади – це формування місцевого бюджету. Яких принципів будете дотримуватися ?

Переконаний, що запорукою успішного розвитку громади є прозорий, збалансований бюджет, про доходи і видатки якого громада інформована.
При цьому обов′язкова умова - раціональне використання коштів бюджету шляхом виконання робіт та отримання послуг за реальними цінами,безпосередньо з виконавцями.
Одним із напрямків буде формування громадського бюджету громади. Громадський бюджет ОТГ дозволяє кожному мешканцю взяти участь в тому, як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя громади.Можна буде подавати свої невеликі проекти до 75 тис. грн.,які у результаті голосування або конкурсів будуть реалізовуватися щорічно.

Найважливішим для розвитку громади,вважаю,є сприяння роботі підприємців і підприємств,створення нових робочих місць та залучення додаткових інвестицій.

Кроком назустріч суб'єктам підприємництва та жителям ОТГ буде зменшення вдвічі податку на нерухоме майно.

- Чи плануєте започаткувати фінансування із місцевого бюджету конкретних програм,проектів?

У разі моєї перемоги на виборах планую побудувати ефективну комунікацію з місцевим бізнесом,запропонувати шляхи співпраці з місцевим бюджетом реалізації спільних проектів підприємців та установ,закладів ОТГ.

Для підтримки діяльності ОСББ та громадських організацій у сфері спорту,культури виділяти щорічно із місцевого бюджету фіксовану суму коштів. Наприклад, 50000 грн. Це дасть їм змогу розвиватися не на одному лиш ентузіазмі.

- Новоутворена ОТГ отримує нові повноваження, зокрема у освітній та медичній сфері. Які переваги дасть нам децентралізація освіти?

У першу чергу, всі повноваження та відповідальність опиниться в руках громади. Не буде на одній території трьох органів влади: селищної ради, рай адміністрації та райради ,а буде один центр прийняття рішень – рада об'єднаної територіальної громади. Ми отримуємо право і можливість формувати власну ефективну систему використання кадрових і фінансових ресурсів. Самі будемо визначати та нести відповідальність за наше майбутнє. Це стосується і освіти,і медицини .

- Владиславе Олександровичу, ознайомте читачів детальніше із Вашою програмою розвитку галузі освіти у громаді.

У разі перемоги на виборах,по-перше, продовжу роботу у рамках проекту Новий Освітній Простір, основною метою якого є модернізація шкільної інфраструктури.

Планую провести повний ремонт внутрішніх приміщень Великоберезнянської гімназії та Великоберезнянської ЗОШ 1-3 ст,обладнати навчальні кабінети: закупити нові меблі, інтерактивне обладнання, створити сучасний креативний простір для школярів.

Запевняю,що кількість навчальних закладів ОТГ не зменшиться.

Будемо працювати над створенням додаткових місць, збільшенням кількості і обладнанням приміщень для вихованців дошкільних закладів селища,проведенням капітального ремонту ДНЗ №1 "Веснянка".

Окремим питанням буде підвищення якості та ефективності організації харчування у навчальних і дошкільних закладах,оновлення харчоблоків та збільшення вартості харчування дітей.

Вважаю, що позитивним моментом у розвитку освітньої галузі буде збільшення автономії навчальних закладів громади. У межах ОТГ кожен навчальний заклад буде мати окремий кошторис і сам розпоряджатиметься власними коштами.

- Що скажете про позашкільні заклади? Чи будуть зміни для дитячої школи мистецтв та юнацької спортивної школи?

Здоров'я та розвиток дітей - це завдання для громади, яка турбується про своє майбутнє!

Хочу відзначити високу результативність вихованців ДЮСШ на змаганнях різних рівнів, хорошу роботу викладачів,тренерів. У моїх планах є обладнання спортивного залу ПТУ , який з жовтня цього року є в оренді відділу освіти, у багатофункціональний. У залі проводитимуться тренувальні заняття із важкої атлетики,єдиноборств, карате, боксу тощо. Це буде база для проведення змагань.

Хочу зазначити, що нам вдалося цьогоріч на території Великоберезнянської загальноосвітньої школи 1-3 ступ. відкрити мультифункціональний спортивний майданчик для футболу, волейболу,гандболу і тенісу.

Завданням для нашої команди буде збереження у громаді дитячої школи мистецтв, її кадрового потенціалу,забезпечення по можливості інструментами та пошук відповідних оновлених приміщень для закладу.

Також увагу звернемо на розвиток культури в ОТГ. У планах – приміщення районного будинку культури модернізувати у культурний центр з сучасною концертною залою та міні-кінотеатром, а районну бібліотеку—у сучасний багатофункціональний інформаційний центр комунікацій, де можна проводити зустрічі, вечори, дискусійні клуби та отримувати нові послуги.

Обов′язково надаватиметься фінансова та організаційна допомога художнім колективам громади.

- Як будете реалізовувати повноваження у сфері охорони здоров′я?

Основне завдання –виділення по можливості коштів із місцевого бюджету на створення належних умов для роботи лікарів та прийому пацієнтів, а також капітальний ремонт окремих відділень районної лікарні.. Нам необхідно допомогти лікарні у закупівлі сучасного обладнання. Самостійно лікарня свої проблеми вирішити не зможе. Це буде обумовлено у договорі про співпрацю між ОТГ та лікарнею.

- Звичайно,наших читачів цікавить як буде вирішуватися питання ремонту доріг?

Ремонт доріг – одне з першочергових завдань ! Розумію, що відразу зробити всі напрямки нереально. Тому будемо визначати у результаті обговорення пріоритетність доріг.

Якщо для ремонту доріг місцевого значення ми зможемо знайти фінансові ресурси, то для капітального ремонту дороги загального користування місцевого значення В.Березний-Чорноголова-Дубриничі – Костева Пастіль нам треба залучати додаткові кошти. У цьому питанні важливою буде налагоджена співпраця із депутатами Верховної Ради України від Закарпатської обл. У мене особисто є співпраця з депутатами -мажоритарником від нашого 70 округу Лаба Михайлом та Ігорем Кривошеєвим.

- Який Ваш план дій по розвитку комунальної служби в ОТГ?

Першочерговим завданням є модернізація і відновлення систем водопостачання та водовідведення у селищі. Це дасть нам змогу зупинити підняття тарифів для населення. Я вважаю,що треба працювати над вирішенням проблеми, а не перекладати тягар утримання на жителів селища.
По-друге, оновлення механізмів і техніки комунального підприємства,встановлення автоматичної лінії по сортуванню ТПВ.

По-третє, зменшити тарифи на вивіз твердих побутових відходів для тих дворогосподарств, які будуть здійснювати сортування сміття самостійно.

По-четверте, необхідно очистити річку, поля та ліси від пластику.

Це необхідно зробити на території всіх населених пунктів громади.

Також необхідна підтримка держави у питанні реконструкції очисних споруд селища. Це питання здоров'я жителів громади. А здоров'я -- це головне.

- Чи є у Вас програма благоустрою населених пунктів новоутвореної ОТГ? Які першочергові заходи плануєте здійснити?

Насамперед,це Програма стимулювання та підтримки ОСББ і чіткий план благоустрою, який включає все селище, обговорений з громадою та прийнятий на сесії.
Він передбачає:

1.Ефективну організацію своєчасного вивозу та сортування сміття. 2.Облаштування чистих та впорядкованих місць для збору сміття на вулицях, у дворах, селах.
3.Капітальний ремонт парку селища, в тому числі фонтану, освітлення, зручних лавок. Перетворення парку у візитку селища.

4.Висадку нових дерев та кущів взамін вже старих та тих, що зламані буревіями.

5.Заміну бруківки перед будинком культури.

6.Асфальтування парковки біля центрального ринку.

7.Упорядкування площі біля вокзалу: паркомісця, точки для торгівлі.
8.Впорядкування тротуарів бічних вулиць селища.

9.Облаштування дитячих майданчиків.

Успішна громада − це акуратні чисті тротуари, асфальтовані дороги, належне освітлення, облаштовані місця для побутового сміття,зелені насадження.

До цього ще додам,що в основне коло завдань включено і розроблення, затвердження Генерального плану Великоберезнянської ОТГ.

Невирішеним залишається і питання кладовищ. Планую відповідно до Генерального плану та згідно висновків експертів визначити у селищі ділянки,придатні для поховання, і виставити їх на громадське обговорення.

- 22 грудня ми обиратимемо і депутатів Великоберезнянської селищної ради. Якою Ви бачите роботу обраних депутатів ?

Робота депутатів має бути злагоджена та націлена на результат. Від ефективності їхньої роботи залежить розвиток громади.

Обов'язком депутата є максимальна комунікація з виборцями,апаратом ради та поінформованість кожного жителя громади. Депутат повинен знати проблеми округу та бути у постійному спілкуванні зі своїми виборцями.

- Владиславе Олександровичу,ми обговорили цілу низку проблем і питань,які потребують вирішення. Та це далеко не все. Чи не виникають сьогодні сумніви щодо рішення йти на вибори?

Ні,я ретельно обмірковував вибір, і вирішив йти на вибори для реалізації своєї програми розвитку ОТГ.

Я три роки керую великим колективом,у якому близько 950 чол. Це 47 установ і організацій. Вирішую щоденно різний спектр питань – від навчально-виховного процесу до будівництва. Переконаний, що мій досвід, знання і бажання працювати принесуть користь громаді. Я усвідомлюю свою відповідальність перед кожним виборцем, незалежно від того, в якому з населених пунктів ОТГ він проживає .

Дякуємо за розмову,Владиславе Олександровичу!

Бажаємо успіху і перемоги у виборах!

А думати і вирішувати Вам, шановні виборці новоутвореної ОТГ ..

Розмову вела Тетяна Гопко.

14.12.2019

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті