Богдан Кирлик:"Я йду на вибори із твердим переконанням продовжити працювати на благо нашої громади"

Богдан Кирлик:"Я йду на вибори із твердим переконанням продовжити працювати на благо нашої громади"

22 грудня – перші вибори у новоствореній Великоберезнянській ОТГ.

Великий Березний Онлайн розпочинає знайомство з

кандидатами на посаду селищного голови Великоберезнянської ОТГ.

Спілкуємося з кандидатом на посаду голови ОТГ Кирликом Богданом Юрійовичем

і знайомимо детальніше виборців із його програмою розвитку громади .

Довідка: Кирлик Богдан Юрійович,27.06.1971 р.,освіта вища,безпартійний,

Місце роботи – Великоберезнянська селищна рада, селищний голова,

Місце проживання – смт.Великий Березний вул.Гожика,14;

Самовисування.

-Богдане Юрійовичу, Ви керівник із багаторічним досвідом, очолюєте дев'ятий рік селищну раду. З якою метою цього разу ідете на вибори?

Я завжди кажу, що міцний будинок починається з фундаменту. За 9 років роботи ми заклали надійний фундамент і цеглинка за цеглинкою почали зводити стіни нашого будинку. Адже Великий Березний – це рідна домівка..

Віднедавна наше селище почало змінюватись та ставати красивішим - капітально ремонтували тротуари, дитячі садочки, вуличне освітлення, асфальтували окремі вулиці, облаштовували клумби та газони, впорядковували кладовища, купували техніку для комунального підприємства, проводили поточні ремонти різних об'єктів.

Основна моя мета – завершити та втілити у життя програми та проєкти, які покращать умови проживання мешканців об'єднаної територіальної громади. Хочу перетворити наші селище і села у громаду з розвинутою інфраструктурою, в якій комфортно та приємно жити всім мешканцям,

Планів багато, хочеться все зробити, та розумію, що це робота не на один рік. Та межі покращення немає. Тому кожному селищному голові, який буде працювати у майбутньому на цій посаді, роботи вистачить.

-Балотуватися на посаду першого голови новоутвореної ОТГ - це рішення виключно Ваше чи команди, з якою працюєте?

Мені як селищному голові добре знайомі проблеми, які існують в нашому селищі , а також у прилеглих селах.

Також напрацьовані довгострокові програми та проєкти розвитку території,розроблені проектно-кошторисні документації ,спрямовані на модернізацію і покращення Великого Березного. Спільно із колегами активно шукаємо шляхи вирішення проблемних питань.

Варто відзначити і ефективну співпрацю із нашими закордонними партнерами із Словаччини, Чехії,Польщі,Австрії,з якими продовжуємо і зараз участь у грантових проєктах.

Своїми думками,планами та ідеями я завжди ділюся з командою,друзями, однодумцями,партнерами.

Тому можу сказати, що і вони певною мірою підштовхнули мене до рішення балотуватися на посаду голови ОТГ.

Коли є люди, які в тебе вірять і покладають надію на тебе, то це потужно надихає. А коли погодився, то підвести їх просто не маю права.

Адже саме сьогодні в житті нашої громади настає переломний момент. Ми об'єднуємося задля побудови нашого кращого майбутнього, заради добробуту наших людей.

-Створення Великоберезнянської ОТГ Ви і депутати селищної ради ініціювали ще у далекому 2017 році. Громада створена, і сьогодні ми готуємося до перших виборів.Які переваги і недоліки децентралізації влади,на Вашу думку?

У першу чергу, я вдячний депутатам селищної ради, які, так як і я, не переслідували мету дочекатися чергових виборів у 2020 році, а готові разом зі мною скласти депутатські мандати та йти на дочасні вибори задля розвитку нашого селища.
Спрощення механізмів фінансового регулювання бюджетних відносин, на мою думку, є найбільш ефективним аспектом децентралізації.

Зауважу, що практично вся Європа живе за таким устроєм, який ми сьогодні впроваджуємо.Я вивчав досвід європейських країн в плані децентралізації і зрозумів, що цей процес має певні переваги.

Я бачив позитивні приклади багатьох створених громад в Україні і на Закарпатті зокрема. Додаткове державне фінансування дозволяло їм розвиватися набагато швидше, капітально ремонтувати та будувати садочки, школи, спортивні комплекси, заклади культури, водогони, каналізаційні системи, очисні споруди, дороги, освітлення, тощо.

Спроможним громадам господарювати легше, адже об'єднуються і гроші, і людські ресурси. Якщо достатньо ресурсів у місцевому бюджеті, то територіальна громада має можливість надавати більш якісні та більш різноманітні послуги своїм жителям. А також реалізовувати соціальні та інфраструктурні проекти, створювати умови для розвитку підприємництва та залучення інвестицій. Зокрема, розробляти програми місцевого розвитку і фінансувати інші заходи для всебічного покращення умов проживання жителів громади.

-У разі перемоги Вам треба буде сформувати команду,з якою будете працювати. Якою її бачите?

На сьогодні у нас сильна команда селищної ради,яка злагоджено і ефективно працює на результат. У разі нашої перемоги організаційна структура ради зміниться і збільшиться.Та штат працівників бачу мінімальним.Не говорю про точну кількість.Але з упевненістю можу сказати,що зі мною працюватиме оновлена команда професіоналів,які спільно готові працювати на розвиток успішної громади. При формуванні команди та вирішенні окремих проблем обов′язково будемо залучати молодь.Вважаю що симбіоз досвіду і свіжого погляду допоможе нам віднайти нові підходи до вирішення різних питань.

- Назвіть основні пункти Вашої передвиборної програми.

Усе головне, і усі пункти однаково важливі та значимі. Кожна невирішена проблема, кожне завдання потребує значної уваги, і немає значення, про що йдеться в конкретному випадку: благоустрій,фінанси або інше

Та спробую озвучити головні пункти.

-Залучення інвестицій у розвиток виробничої та соціальної інфраструктур ОТГ.

-Вирішення проблеми водопостачання населення.

-Максимальне підключення дворогосподарств селища до системи водовідведення.

-Капітальний ремонт доріг.

-Забезпечення машинами і мезанізмами комунальної служби,модернізація системи сортування ТПВ.

- Реалізація програми благоустрою населених пунктів громади:

ліквідація стихійних сміттєзвалищ,

встановлення зупинок і громадських туалетів,

прибирання місць відпочинку у межах і за межами населених пунктів громади,

облаштування тротуарів,парковок,площ,дитячих і спортивних майданчиків,

упорядкування і розширення території кладовищ.

-Створення Муніципальної варти.

-Збереження ,а по можливості і розширення існуючої мережі соціальних, освітніх, медичних, культурних, спортивних закладів. За необхідності –капітальні ремонти приміщень,покращення матеріально-технічної бази.

-Відродження і збереження народних фольклорних традицій Березнянщини.

-Залучення додаткових фінансових ресурсів через участь у грантових проектах із закордонними партнерами.

-Селищною радою першочергово будуть підтримуватися ті проєкти робіт,де громадяни захочуть вкласти свої власні сили і часткове фінансування.

-Продовження фінансової підтримки ОСББ багатоквартирних будинків.

Пріоритет у здійсненні всіх заходів і дій – закон і узгодження з громадою.

-Якими будуть Ваші перші кроки на новій посаді у разі перемоги на виборах?

Процес формування ОТГ не завершується першими виборами.Можемо уже стверджувати, що після виборів починається чи не найвідповідальніший етап. І перші місяці будуть не із легких.

1.У першу чергу, створити нову організаційну структуру ради і зареєструвати відповідні відділи,забезпечити їх ефективну роботу.

2.Обов'язково реорганізувати сільські ради, які увійшли до ОТГ, прийняти вже спільний бюджет та програму соціально-економічного розвитку на 2020 рік.

3.Провести інвентаризацію всіх об'єктів нерухомості, що належать громаді. Встановити, в якому стані вони перебувають. На даний час багато з них зруйновані, забруднені, знаходяться в аварійному стані. Прийняти рішення щодо подальшої долі цих об'єктів.

4.Визначити перелік проблем усіх населених пунктів об'єднаної територіальної громади. Зробити цей перелік публічним для громади

- Новоутворена ОТГ отримує нові повноваження, зокрема у освітній та медичній сфері.Як будете реалізовувати ці повноваження?

Основним актуальним нашим завданням буде ефективно організувати систему менеджменту освітою у новоствореній об'єднаній територіальній громаді.

Із передачею повноважень громадам і школам та зміною розподілу фінансування, громади мають можливість вирішувати свої потреби на місцях. Участь місцевої влади та шкіл в процесі прийняття рішень щодо освіти мала би покращити розподіл бюджетних коштів.

Запевняю, що вся існуюча мережа освітніх, медичних, культурних, спортивних закладів буде збережена.

За необхідності будуть проводитися капітальні ремонти приміщень,покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів громади.

У зв′язку з недостатньою кількістю приміщень і місць у дошкільних закладах селища буде йти мова про побудову ще одного закладу.

Що стосується юнацької спортивної школи та дитячої щколи мистецтв,я певен, що наші учні найкращі і у них найкращі викладачі. Будемо намагатися покращити умови роботи цих закладів,зберегти кадровий потенціал,оновити та модернізувати. У планах- побудова багатофункціонального спортивного комплексу.

Одним із завдань нашої програми буде перетворення районної бібліотеки та будинку культури у сучасні культурні комунікаційні центри.

І не менш важливим буде відродження народних традицій Березнянщини через проведення фестивалів,ярмарок,Днів селища,а також організаційна, фінансова підтримка народних колективів громади.

Усі питання будуть вирішуватися спеціалістами і професіоналами відповідної галузі, а за потреби узгоджуватися із громадою.

У сфері охорони здоров′я будемо співпрацювати із керівниками структурних підрозділів галузі та за потребою виділяти кошти на закупку необхідного медобладнання,ремонт приміщень районної поліклініки та лікарні.

- Усіх читачів цікавить, як буде вирішуватися питання ремонту доріг?

Розуміючи усю важливість і значимість цієї проблеми,не можу сказати що за рік-два ми обов′язково всі дороги відремонтуємо.Капітальний ремонт кожної дороги, вулиці будемо розглядати і узгоджувати спільно із комунальною службою,представниками обслуговуючих підприємств та представниками громади. Не хочеться продовжувати практику: заасфальтували дорогу, тепер починаємо прокладати комунікації. Все треба робити почергово і досконало,ефективно. Тому перед кожним капітальним ремонтом вулиці будемо проводити і будувати комунікації, а потім класти асфальт,робити тротуари.Черговість вулиць буде визначатися також спільно за кількома критеріями.

Приємно відзначити, що у листопаді ми отримали рішення Закарпатської ОДА про проведення ремонту мостового переходу на дорозі Великий Березний – Чорноголова-Дубриничі-Розтоцька Пастіль,уже оголошено тендер на виконавця робіт.

«Аби села розвивалися потрібна доступність і транспортне забезпечення».Наша команда намагатиметься дотримуватися цього правила у своїй роботі.

-Богдане Юрійовичу, який Ваш план дій буде по подальшому розвитку комунальної служби в ОТГ? Які першочергові заходи з благоустрою плануєте здійснити?

Найголовнішою проблемою Великого Березного є водопостачання селища.Уже кілька років ми спостерігаємо зменшення опадів , а відповідно і зменшення кількості води. Нашим першочерговим завданням є збільшити запаси води для населення і мінімізувати видатки.Зазначу,що виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію водозабору «Забродь» уже проходить експертизу.

Також комплексно треба вирішувати проблему водовідведення і , на нашу думку, тільки через будівництво нових каналізаційних систем. Селищною радою уже виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво очисних каналізаційних споруд.Але для виконання цих робіт потрібні занадто великі кошти.Тому будемо шукати додаткового фінансування цих проєктів.

Взагалі,наша мета – 100 %-ве підключення усіх дворогосподарств селища до системи водопостачання та водовідведення.

Другим пунктом програми є забезпечення комунального підприємства необхідною технікою і механізмами.

Є задум ,щоб створити у комунальній службі різні прибуткові напрямки із створенням нових робочих місць та з метою отримання прибутків.

Звичайно, ми продовжимо і будемо вдосконалювати роботу по сортуванню та вивезенню ТПВ.

Першочергові заходи з благоустрою :

-підтримання санітарного стану території громади;
-забезпечення своєчасного ремонту доріг;

-покращення транспортного обслуговування населення ОТГ;

- вирішення питань збирання сміття,сортування ,утилізації ТПВ;

-освітлення вулиць;

-ліквідація стихійних сміттєзвалищ, прибирання місць відпочинку у межах і за межами населених пунктів громади;

- встановлення зупинок і громадських туалетів;

- облаштування тротуарів,парковок,площ,дитячих і спортивних майданчиків;

-упорядкування парку, братської могили,пам′ятників,кладовищ.

-озеленення населених пунктів;

-інше.

Окремим пунктом у Вашій програмі прозвучало створення муніципальної варти.

Так, у разі нашої перемоги плануємо створити у громаді Муніципальну варту – окремий поліцейський підрозділ, який фінансуватиметься із коштів місцевого бюджету та діятиме на підставі затвердженого радою Статуту.

Основними завданнями Муніципальної варти повинні бути підтримка публічного порядку, охорона майна, що належить громаді, контроль за дотриманням громадянами законів та правил, допомога національній поліції.

Також муніципальна варта зможе виконувати ще й окремі, специфічні завдання. Наприклад, контролювати безпеку дорожнього руху, дотримання правил чистоти в публічних місцях,забезпечувати публічний порядок під час масових заходів, формує бази даних, в тому числі щодо адміністративних проступків. Думаю, що муніципальна варта разом із керівником поліції зможуть накінець вирішити проблему із конями у селищі.

Якщо говорити про те, чи вона потрібна – потрібна, однозначно, як для виявлення так і для профілактики правопорушень серед населення.

Богдане Юрійовичу,чи не виникають сьогодні сумніви щодо рішення йти на вибори?

Ні .Я йду з радістю на душі. Озирнувшись, бачу, що зроблено за 9 років,а крокую уперед із твердим переконанням продовжити працювати на благо нашого селища,нашої громади.Я не обіцяю, що зроблю все. Я обіцяю вирішити тільки ті проблеми, які реально вирішити. А в інших випадках буду шукати шляхи вирішення. Усі нещодавні публікації із звинуваченнями мали б напевно зупинити мене.Але хто не робить нічого , того й не критикують. Моє бажання йти на вибори є непохитним. Я хочу працювати надалі у нашій громаді і для нашої громади. Я вірю в наших людей, у своїх виборців. І знаю, що сила громади – у порозумінні всіх верств населення та справедливому використанні ресурсів, у прозорості рішень і відкритості дій.

Як гадаєте, чи є у Вас і які саме переваги перед іншими кандидатами на посаду голови ОТГ?

Гадаю,що перевагою можна рахувати мій багаторічний досвід роботи на посаді селищного голови,набуті за роки головування зв′язки із громадами-партнерами Словаччини, Чехії,Угорщини, Польщі, Словенії,Австрії .Завдяки цій співпраці ми отримували і надалі отримуватимемо можливості участі у грандових проєктах і залучення додаткових фінансів доля вирішення проблем громади. Результатом цієї співпраці є капітальний ремонт дошкільного навчального закладу №2 «Берізка»,нова модульна котельня і заміна системи опалення в цьому ж ДНЗ,техніка для комунального підприємства,книга про минуле і сьогодення селища,реконструкція даху дошкільного закладу №1»Веснянка» та обговорено питання капітального ремонту цього ДНЗ. І позавчора відбулася стартова конференція по новому проекту із Словаччиною ,який розрахований на 2,5 роки «Транскордонний культурний діалог щодо збереження культурної спадщини Європи».

Я також вважаю великим досягненням нашої команди налагоджену за ці роки роботу комунальної служби,пророблену роботу по впорядкуванню селища та інше.

Хоч вибирати прийдеться із п′яти кандидатур, я вірю, що багаторічний досвід і напрацювання нашої команди та бажання служити громаді , розвивати її ,виборці оцінять і підтримають нас під час голосування 22 грудня 2019 року.

Хочу звернутися,до жителів громади з проханням не сваритися поміж собою через вибори. Воно того не вартує.Поважайте вибір один одного!Нехай у Ваших родинах завжди панує добробут,злагода і любов,а у нашій країні - мир!

Дякуємо за розмову,Богдане Юрійовичу!

Бажаємо Вам успіху і перемоги у виборах!

А думати і вирішувати Вам, шановні виборці новоутвореної ОТГ ..

Розмову вела Тетяна Гопко.

16.12.2019

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті