Ми бережемо пам"ять про ветеранів і війну

Ми бережемо пам"ять про ветеранів і війну

Музей бойової слави Лютянського ЗЗСО 1-3 ступенів був відкритий ще у 1985 році з ініціативи колишнього директора школи, вчителя історії Теліги Василя Васильовича.

Як розповідає наглядач музею Яцьків Світлана Юріївна : "У музеї зібрано матеріали, які висвітлюють бойовий шлях 317-ої ЧБСД та про партизанів с. Люта, які визволяли Люту від німецько-фашистських загарбників.

У 1980 році відбулася зустріч ветеранів 317 ЧБСД. Гуртківцями музею було проведено листування з учасниками цих подій, зібрано документи про бойовий шлях дивізії, спогади командира стрілецького полку Ю. Графського.У музеї зберігаються також бойові нагороди воїнів-ветеранів цієї дивізії та ветеранів із Лютої.Є і деякі матеріали про партизанський рух на Закарпатті.

Учні з гордістю розповідають про односельчан-ветеранів Другої світової війни. На жаль, із кожним днем їх все менше залишається в живих.

Посивілі й знесилені ранами минулих боїв, вони прагнуть передати сучасній молоді дух оптимізму, стійкий характер, знання та досвід, любов до рідної землі.

Тому, святий обов'язок пошуківців музею полягає в тому, щоб зберегти пам"ять про безсмертний подвиг нашого народу в роки Другої світової війни і передати її сучасним і прийдешнім поколінням.

"Пам'ятаймо минуле заради майбутнього!"

Автор - Ганна Костелей,фото автора

30.11.2021

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті