А йому б іще жити й радіти весні : громада провела в останню дорогу Героя Василя Пекаря (фото,відео)

А йому б іще жити й радіти весні : громада провела в останню дорогу Героя Василя Пекаря (фото,відео)

Мій голубе любий,синочку,дитино!

Тобі б іще жити й радіти весні...

Твоя земля квітне,співає пташина,

А Ти повернувся додому в труні...

Сьогодні тисячі матерів плачуть по всій нашій країні. Не вистачає слів,щоб зменшити їх біль утрати рідної кровинки.Неможливо усвідомити і відчути всієї глибини їхнього горя...

Тисячі українських воїнів та цивільних забрала війна. Кожного з них оплакують рідні та близькі, вшановують пам"ять друзі,побратими,земляки..

На жаль, не оминають сумні трагічні звістки і наше селищ.Не впершез початку війни у жалобній тиші зустрічає Великий Березний своїх Героїв, які загинули у боях із російськими окупантами.

05 травня 2022 року під час ведення бойових дій у селі Дронівка Бахмутського Району Донецької області героїчно загинув житель Великого Березного, ст.механік-водій гірсько-штурмової роти військової частини А-1778, ст. солдат Василь Миколайович Пекар,27.12.1984 р.н. Призваний на віськову службу у листопаді 2019 року Великоберезнянським райвійськкоматом. 25 квітня 2022 року Указом Президента України №278/2022 нагороджений Орденом "За мужність" II ступеня.

Йому було усього 37 років.....

05 травня став останнім днем у житті завжди позитивного,щирого,життєрадісного,товариського,завжди оптиміста Васі Пекаря. "Він понад усе любив Життя",- так кажуть більшість тих, хто знав Героя. ВІн не тільки любив Життя, він радів Життю, він умів дарувати миті Щастя рідним, близьким, друзям. Своєю невичерпною життєвою енергією заряджав усіх поряд.

11 травня кілька сотень жителів громади, побратими та друзі прийшли віддати шану,вклонитися його мужності і відвазі,провести в останню земну дорогу свого Героя Василя Пекаря, який у війні за незалежність та свободу України віддав найдорожче - Життя.

У Свято-Троїцькому храмі селища було відправлено поминальну службу за загиблим Героєм. Труну з тілом бойові побратими та друзі вирішили нести до місця поховання на руках. Духовий оркестр супроводжував траурну колону. Жалобна процесія розтягнулася на декількасот метрів. Люди вздовж центральної дороги стояли на колінах, віддаючи останню шану Героєві, в очах багатьох – сльози..

Щоб віддати належну молитовну честь загиблому воїну,біля греко-католицької церкви Вознесіння Господнього траурна процесія зупинилася ,де провели спільну Панахиду за Героя України Василя Пекара греко та римо-католицькі священики,представники інших наявних у селищі конфесій,а також миряни.

У сонячний весняний день Березний плакав, яскраві квіти у руках молоді сьогодні пов"язані чорними жалобними стрічками..

Поховали Василя Пекаря з військовими почестями на селищному кладовищі. На прощання пролунали останні постріли бойових побратимів на честь, шану і незабутню пам'ять про воїна, земляка Василя Пекаря…

Плач згорьованої родини злився із плачем усіх жінок, матерів,дівчат,які прийшли попрощатися із Героєм.Не могли стримати сльози і чоловіки..Духовий оркестр зіграв прощальні ноти....

Ніколи не обійме більше Мати свого сина Василька!Не обійме ніколи вже свого Татка улюблений синочок!

Вічна шана та доземний уклін загиблому Герою!

У ці гіркі хвилини щиро поділяємо горе родини та схиляємо голови у глибокій скорботі.

Пам'ять про Василя Пекаря вічно житиме в наших серцях.

Герої не вмирають, їх пам'ятають ВІЧНО…

Тетяна Гопко для Великий Березний-онлайн

Фото,відео- Юрій Цибик

12.05.2022

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті