У шахрайських "мобілізаційних" примусах брав участь невідомий міліціонер.

У шахрайських "мобілізаційних" примусах брав участь невідомий міліціонер.

Про таке, серед іншого, розповів сьогодні під час зустрічі з презставниками Правого сектору, які прийшли до обласного військкомату по повістки, розповів обласний військовий комісар Іван Васильцюн.Так, зазначив, що йому відомо про інцидент з участю міліціонера у "примусовій мобілізації", втім, зауважив, що не може це підтвердити. Разом з тим, жодної офіційної реакції з правоохоронних органів на факти спекулювання на темі мобілізації нечистих на руку осіб, і разом з ними, як виявляється, міліціонерів, наразі немає.

Як розповів сьогодні під час зустрічі з представниками Правого сектору віськовий комісар Іван Васильцюн, коментуючи «міфи», які ширяться стосовно мобілізації, в районах області дійсно був випадок, коли шахраї, представляючись співробітниками комісаріатів та бійцями Правого сектору, намагалися забрати чоловіків у військкомат, і також пропонували «домовитися» за винагороду, пише Ужгород.ін.

«Це було на Іршавщині. Я одразу передзвонив Олександру Сачку, і він повідомив, що це не можуть бути люди зі структури – по-перше, Правий сектор такого точно не робить, по-друге, в цьому районі і нема його представників. Дуже би хотілося, аби тих людей, які таке вчиняють, чим швидше затримали», – наголосив Іван Петрович. Військовий комісар також сказав, що йому відомо про інцидент за участі представника міліції у акції «примусової мобілізації», але наразі не може це підтвердити. Й порадив закарпатцям у разі дивних випадків звертатися до правоохоронців, СБУ та військкомати і повідомляти про «мобілізаторів».

Як розповів Олександр Слюсаренко, військовий комісар об’єднаного військового комісаріату Ужгорода та Ужгородського району, зараз близько 40% чоловіків, які приходять у військкомат, роблять це з власної волі – йдуть також і без повісток, і цікавляться, чи будуть їх призивати. Також комісар розповів, що зараз триває мобілізація передовсім до прикордонних військ – себто, пріоритетно призивають за відповідними спеціальностями.

Іван Васильцюн, Закарпатський військовий комісар, розтлумачив, що, на відміну від чуток про «забирають з дому», нормальною практикою у військоматі є, коли мають телефон призовника – дзвонити йому, аби дізнатися, як зручніше отримати повістку. «Звісно, що з вулиці ніхто нікого не забирає. Також наголошу: у нас немає «білих» і «чорних» - повістки вручаємо всім, кому належить, і одним з перших – і представникам влади, депутатам – усім, хто підпадає під третю хвилю мобілізації. Загалом же процес відбувається так: повістки вручають за участі представника органу місцевого самоврядування, військкомату і міліції. Але спершу стараємося телефонувати, і от живий приклад – Олександр Сачко: сказав що прийде сам, й ось він забирає повістку».

Тим часом, жодних офіційний повідомлень стосовно фактів виявлення шахраїв-"мобілізаторів", які, очевидно, стали одним із факторів збурення на Закарпатті хвилі "антимобілізаційних" жіночих протестів із перекриттям доріг, наразі немає. Тож, чи займаються компетентні структури перевіркою інформації та встановленням осіб, які так само доклались до дестабілізації ситуації в області, невідомо.

А тим часом, волонтери і громадські активісти самотужки намагаються протистояти агресивній пропаганді на кшталт "прийдуть вночі і з ліжка заберуть в армію" - через друк і розклейку роз'яснювальних плакатів та листівок та усні розмови з людьми на місцях.

07.08.2014

Коментарi

Немає коментарiв. Ваш буде першим!
Ми в Контакті